Piątek, 19 grudzień 2014 
Imieniny:

Oświata

Wycieczka przedmiotowa do Nadleśnictwa Lubliniec

      Dnia 8 października 2012 roku klasa IV i V GZS-SP nr 3 wraz z wychowawcami i opiekunami wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Lubliniec w poszukiwaniu tajemnic skrywanych przez leśne ekosystemy. Podczas eskapady uczniowie mieli niebywałą okazję uczestniczyć w przechadzce po lesie, w trakcie której pan Leśnik zapoznał ich z zagadnieniami dotyczącymi prawidłowego zachowania w lesie, różnorodności zwierząt i roślin zamieszkujących tereny nadleśnictwa oraz przedstawił jak wiele trudu trzeba, by wszystko, co składa się na ekosystem leśny harmonijnie funkcjonowało.

     Mimo doskwierającego chłodu, wszyscy uczestnicy wycieczki przemierzając ścieżką dydaktyczną zasmakowali leśnego klimatu i mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ochrony lasu i zalesiania go. Po części edukacyjnej uczniów i nauczycieli czekała niespodzianka-ognisko.

     Cała wyprawa była doskonale zaplanowana i zorganizowania. Podziękowania z całą pewnością należą się przedstawicielom Nadleśnictwa Lubliniec, którzy tak wspaniale ugościli wycieczkowiczów zapewniając ciepły posiłek i różnorodne atrakcje: m.in. krótki seans w stodole, gdzie zostały wyświetlone filmy edukacyjne, będące doskonałym zwieńczeniem wycieczki. Z całą pewnością wyjazd do nadleśnictwa okazał się strzałem w dziesiątkę i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.
Anna Woszek

Urząd Gminy i Miasta w Ozimku

ul. ks.Jana Dzierżona 4b 
46-040 Ozimek

tel. (+48) 77 462 28 00 
fax (+48) 77 462 28 11 
e-mail:
sekretariat@ugim.ozimek.pl

Ważne linki:

POLECAMY:

Plan miasta
Galeria
Ogłoszenia
Wiadomości Ozimskie
KATALOG FIRM

 
  • Data aktualizacji: 2014-12-19 12:47:09
  • Licznik odwiedzin: 21663716