1 Maja 2016 roku odbyły sie Akademickie Mistrzostwa Polski Karate w Opolu. W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników z 32 uczelni, wśród których byli również Natalia Szponder wychowanka sekcji z Ozimka oraz jej kolega Paweł Stolarczyk, którzy reprezentowali Politechnikę Opolską.

Natalia startowała w trzech konkurencjach i we wszystkich stanęła na najwyższym podium. W kata i kumite drużynowym brała udział wraz z koleżankami z uczelni Izabelą Piechota oraz Weroniką Grejner.

W kata uczestniczyło 7 drużyn, zawodniczki PO wygrały dwie rundy z Politechniką Poznańską i Uniwersytetem Łódzkim natomiast w kumite 9 drużyn, wygrały 3 rundy pokonując po drodze AGH Kraków, Uniwersytet Szczeciński i w finale Politechnikę Łódzką.

Natalia w swojej konkurencji indywidualnej kobiet -55kg (uczestniczyło 9 zawodniczek) pokonała wszystkie rywalki bez straty żadnego punktu z UP Wrocław 2:0, AM Szczecin 6:0 oraz w finale UM Wrocław 4:0. Paweł zdobył 3 miejsce w konkurencji kumite drużynowe mężczyzn wraz z kolegami ( Dariuszem Sworeniem i Patrykiem Wocką)

W klasyfikacji ogólnej Politechnika Opolska zajęła 1 miejsce zdobywając 4 złote medale 1 srebrny i 4 brązowe, a dziewczyny reprezentujące Politechnikę Opolską wygrały klasyfikacje generalną kobiet zdobywając 85 pkt. Można dodać że Natalia obroniła tytuły z zeszłego roku z Wrocławia, a dziewczyny drugi raz z rzędu zdobyły 1 miejsce w klasyfikacji ogólnej.